Strona Główna Audycje Program Lista Ludzie Nowości Księga Gości
Dźwięki Galeria Playlista Linki Kontakt Archeo

Jak powstała AFERA w Pyrlandii

Było to dawno dawno temu, kiedy jeszcze w Poznaniu jeździło dwadzieścia linii tramwajowych, a w eterze radiowym niepodzielnie królowało Polskie Radio. Z racji ubogiej publicznej oferty rozrywkowej w tym czasie brać studencka musiała sama zająć się swoim wolnym czasem. Pod koniec lat 60-tych w akademikach większości wyższych uczelni w kraju zaczęły powstawać kablowe studia radiowe. Jednakże zasięg obejmował tylko dom studencki, w którym się znajdowało studio. Tak było także na Poznańskiej Politechnice, lecz dzień (a właściwie noc) 16 kwietnia 1971 roku miał wiele w tej kwestii zmienić. Jak w życiu studenckim bywa najlepsze pomysły przychodzą do głowy przy piwie (oczywiście bezalkoholowym). Pewnego pięknego popołudnia kilku mieszkańców miasteczka akademickiego mieszczącego się w Poznaniu przy ulicy Zamenhofa postanowiło przekopać i położyć kabel nadawczy pomiędzy DS. 1 a DS. 3. Jak wymyślili, tak i zrobili. W taki oto sposób powstała pierwsza sieć kablowa w grodzie nad Wartą. Oczywiście taka zakrojona na dużą skalę akcja "sabotażowa" w czasach propagandy sukcesu nie obyła się bez konsekwencji. Kiedy władze uczelni dowiedziały się o łączeniu akademików w jedną globalną sieć, rozpętała się wielka AFERA. I tak już zostało do dzisiaj.

Poczet naczelnych (niepełny)

Kazik Marchlewski
1971 - 1972
Wit Jurga
1973 - 1974
Edward Łasecki
1974 - 1975
Zbigniew Kuleczka
1975 (6 tygodni)
Krzysztof Osipowicz
1975 - 1978
Janusz Piekarski
1978 - 1980
Zbigniew Kaźmierczak
marzec 1980 - grudzień 1981
Janusz Piekarski
grudzień 1981 - 1984
Jacek Kasprzyk
1984 - 1987
Maciej Ślużyński
1987 - 1989
Rafał Regulski
marzec 1989 - czerwiec 1990
Darek Krakowiak
lipiec 1990 - październik 1994
Tomek Dworek
listopad 1994 - 2001
Piotr Graczyk
luty 2001 -

Ważne daty z historii radia

[1971] [1986] [1990] [1991] [1992] [1993] [1994] [1995] [1996] [1997] [1998] [1999] [2000] [2001]


15 marca 1971

Oficjalna data otwarcia Studia Radiowego Politechniki Poznańskiej AFERA przez prorektora, prof. Czesława Królikowskiego. Program rozpoczęto jinglem 'Radio Afera w programie własnym'

[do góry]

Listopad / Grudzień 1986

Rafał Regulski i Jarek Sobek przygotowali audycję satyryczną pt. "Bajka o Wojtku Rozbójniku". Wszystkie elementy audycji wskazywały, że bohaterem jej jest Wojciech Jaruzelski. W tym czasie była taka tradycja, że audycje przed emisją powinien zaakceptować Red. Nacz lub red. programowy. Rafał jednak wyemitował audycję bez stosownej "cenzurki". Następnego dnia Red Nacz. Kasprzyk przeprowadził z Rafałem Regulskim i Jarkeim Sobkiem poważną rozmowę na ten temat. Taśmę zamknął w kantorku. (w starym studio w DS. 1), twierdząc, że grozi nam wydalenie ze studiów. Okazało się, że do kabla w którym szła afera podpięte było SB i nagrywało wszystkie audycje. Sprawa rozeszła się po kościach ponieważ Bogdan "Dziadek" Janik, który też brał udział w audycji pod pozorem wycięcia jingli z zarekwirowanej taśmy skasował rzeczoną audycję.

[do góry]

30 września - 1 października 1990

Rozpoczynamy życie radiowego pirata (start w eter). Po 20 latach działalności w formie radiowęzła Politechniki Poznańskiej, Radio Afera, jako pierwsza niepubliczna stacja w Poznaniu zaczyna nadawać program w eter na częstotliwości 73,4 MHz. Afera ma swoją siedzibę w Domu Studenckim nr 5 i tam zostaje do 1993 roku. Nadajnik mieliśmy wtedy słabiutki, ale był. Zmajstrowany własnym sumptem nadawał program codziennie od 21:30 do północy. Słychać było nas na Ratajach i okolicy. Naczelnym jest Darek Krakowiak.

[do góry]

1991

Wydłużamy emisję programu, nadajemy od 20 do 24. Nadajnik zostaje umieszczony na dachu DS. 5, przy ulicy św. Rocha. Afera jest zatem lepiej słyszalna w mieście. Ale jeszcze przez pewien czas w mono. Rośnie nam konkurencja - Radio 'S'. W czerwcu dopiero co powstałe radio 'S' wynajmuje od nas studio, by dokonywać nagrań.

luty 1991

Rusza jedna z najpopularniejszych i nadawana do dziś audycja - Aferzasta - jedyna w swoim rodzaju lista przebojów.

grudzień 1991

Ciągle z jakiś prawnych powodów zagrożone było nadawanie programu. Wynikało to z prób uporządkowania eteru. Tak naprawdę to trudno było określić (bo nie było prawa) czy ten kto nadawał program był piratem czy nim nie był. Władza straszyła - radio pokazywało, że ma poparcie słuchaczy. Zbieraliśmy wtedy podpisy. I zebraliśmy ich naprawdę dużo.

[do góry]

1992

Zwiększa się ilość programów muzycznych i rozrywkowych. Powstają typowe dla Afery - istniejące na antenie długo potem audycje kabaretowe. Autorem większości audycji byli Robert Cecko i Krzysztof 'Qlpa' Kulpiński.

Pojawiły się pierwsze odtwarzacze kompaktowe - marki Fonica - duże ułatwienie dla pracujących na przedpotopowym sprzęcie radiowców. Tylko płyt jeszcze jak na lekarstwo.

[do góry]

1993

Tymczasowa - i jak się okazało - bardzo trwała - przeprowadzka siedziby radia do DS. 5 Nadajemy stamtąd do dziś.

Grozi nam zamknięcie stacji. Rozpoczynamy starania o koncesję. Zaczynamy nadawać programy poranne, od 6 do 9, przygotowujemy też serwisy. Pierwszy poranek prowadził Daniel Adamski, serwisy przygotowywał i czytał Tomasz Dworek.

Powstaje nadawany do 2000 roku Magazyn Sił Różnych (potem pod nazwą Hurtownia). Pomysłodawcą Magazynu był Błażej Wandtke, program początkowo pojawiał się tylko w piątek. Teraz - codziennie. Po południu emisję zaczynamy o 18.

Powiązany z radiem Kabaret Afera odnosi sukcesy na Ogólnopolskim Przeglądzie Kabaretów PAKA w Krakowie.

[do góry]

1994

Zwiększamy zasięg nadajnika. Gramy na częstotliwości 71,71 FM Redaktorem naczelnym zostaje Tomasz Dworek

Zaczyna swój żywot antenowy najpopularniejsza chyba w Aferze audycja humorystyczna 'Grupa Ph 5,5' Program tworzą: Bartek 'Einstein' Kluczyński, Bartek Gola, Magic Tagic - Dariusz Pałęza. Potem skład uzupełniają Radek Nawrot, Maciej Henszel czytający klasyków i Magdalena Szydłowska.

Program nadajemy rano a po południu już od 16.

Po raz pierwszy program emitujemy w wakacje.

Specjalnością Afery stają się audycje okolicznościowe; z okazji pierwszego dnia wiosny, primaaprilisowe, świąteczne.

11 - 15 Sierpnia

Na czas dezynsekcji w akademiku musieliśmy przerwać nadawanie programu.

październik 1994

Kupiliśmy nadajnik CTE International typ TX 250/S i anteny nadawcze ANA - 1. Takich samych nadajników używa Radio Maryja - była nadzieja, że sprzęt będzie działał bezawaryjnie. I jak na razie działa.

Listopad 1994

W wynajętej sali AWF ćwiczyliśmy przed Halowymi Mistrzostwami Polski dziennikarzy w Piłce Nożnej. Długo spłacaliśmy zaczerpnięty dług za wynajęcie sali na treningi. W mistrzostwach nie poszło nam najlepiej ale zabawa była przednia.

[do góry]

1995

'Kończy się era rozgłośni uniwersalnych, coraz ważniejsza jest czytelna formuła radia. Afera znajduje się na liście 60 najpopularniejszych stacji radiowych w Polsce. Prowadzą ja ludzie młodzi, ale wiedzą, że konkurencja nie znosi próżni. Tłok w eterze nie pozwala im na amatorstwo' - Gazeta Poznańska - TD 14 luty 1995

LAUR CZERWONEGO NOSA Pierwszy i jedyny raz Radio wręczyło 'Laur czerwonego nosa'. Nagrodę otrzymał aktor Teatru Nowego, Janusz Andrzejewski. Całość przygotowała Joanna Urbaniak. Załatwiła wspaniały tort, nagrodą był też garnitur, kwiaty. Nagrodę wręczył redaktor naczelny Tomasz Dworek razem z Joanną i Andrzejem Gogulskim po przedstawieniu 'Czerwonych nosów'. 'Czerwone nosy' to spektakl cieszący się dużą popularnością, wtedy sztuka prawie kultowa.

20 luty 1995

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała Politechnice koncesję na nadawanie programu radiowego. Program nadajemy legalnie. Naczelny dokument odebrał prawie przypadkiem wstępując po egzaminie na konferencję prasową KRRiTV, podczas której przewodniczący Rady Janusz Zaorski wręczył dokument zaskoczonemu Dworasowi.

23 Kwietnia 1995

O godzinie 00:08 zaprzestaliśmy nadawać program na częstotliwości 71, 71 MHZ. Program można słuchać na górnym paśmie 98,6 FM, przyznanym przez KRRiTV.

Czerwiec 1995

Rajdy rowerowe (z Głosem)Jakoś dziwnym trafem dobrze układała się nam współpraca z Głosem Wielkopolskim, być może dlatego, że w dodatku młodzieżowo - studenckim pracował jeden z naszych dziennikarzy Wojtek Sikorski. Razem z 'Dziewczyną i Chłopakiem' byliśmy współorganizatorem rajdów rowerowych z niezłymi nagrodami: rowerami, sprzętem turystycznym. Sponsorzy zapewnili prowiant; kiełbaski, bułki. Jeden z rajdów odbył się pod patronatem wojewody poznańskiego Włodzimierza Łęckiego.

Lipiec 1995

Problemy z wejściem do akademika. W akademikach politechniki zamieszkali sportowcy biorący udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w Wioślarstwie. Byli wśród nich zawodnicy z Izraela, których otoczono specjalnymi środkami bezpieczeństwa, co utrudniało pracę rozgłośni. Początkowo chciano nam przyznać kilka przepustek, akcja medialna spowodowała, ze organizatorzy odeszli od planów utrudniania nam pracy.

Październik 1995

5 Urodziny Radia AFERA Od 2 października rozpoczęliśmy nadawanie programu przez 18 godzin, od 6 - 24 (Wcześniej od 6 - 9 i 16 - 24)

Powołana została Rada Programowa Studenckiego Radia P.P. AFERA w składzie: prof. Józef Garbarczyk, Paweł Frydrych, Kazimierz Dorczyk (Głos Politechniki), Tomasz Dworek (redaktor naczelny)

Nadaliśmy też pierwszą komercyjną reklamę EB Taxi 222 222.

Rozpoczęliśmy emisję serwisów giełdowych z biura maklerskiego Polinwest.

21 Października 1995

Nabór

Z Protokołu Kolegium redakcyjnego z 30 listopada 1995

Red R. Nawrot zaproponował ogłoszenie 'Tygodnia walki z Yyy'. Propozycję przyjęto z aprobatą.

[do góry]

1996

W październiku przenieśliśmy się do nowego studia w DS. 5, do dwóch małych zdemolowanych pokoików.

Luty 1996

Lekcje dykcji i emisji głosu w Teatrze Nowym z Januszem Andrzejewskim. Trzeba było m.in. stojąc na głowie recytować 'Bal w operze' Tuwima.

21 Marca 1996

Obsługa pierwszego dnia wiosny na Starym Rynku. Audycję nadawaliśmy z wirtualnego studia dzięki bzykawce pożyczonej z Radia Merkury. Była to pierwsza taka akcja w Aferze.

21 Kwietnia 1996

Patronat nad eliminacjami do Przeglądu Kabaretów PAKA w CK Zamek. Wystąpił oczywiście kabaret AFERA wtedy mocno związany z radiem. (Kulpa, łuczak, Jaś Juszczak)

Maj 1996

Patronat nad Konkursem Opowiadaczy Dowcipów (8.05) i Śpiewać Każdy Może (15.05) w klubie NURT. Tym imprezom zawsze patronowało Radio Winogrady. Za swój sukces uważaliśmy wejście w te imprezy. Świetna zabawa !

Lipiec 1996

Byliśmy patronem medialnym cyklu wydawniczego 'Pamiętników Churchilla'

Podpisaliśmy umowę ze Stowarzyszeniem Autorów ZAIKS, do czego zobowiązani byliśmy ustawą o radiofonii i telewizji.

Patronat nad Pubem 'Planeta' na ul. Żydowskiej.

Gościem w radiu był Marek Niedźwiedzki

Sierpień 1996

W radiu zainstalowano szafki dla pracowników i szafę biurowo - ubraniową.

23 Września 1996

Obowiązki szefa muzycznego obejmuje Paweł Rybszleger

6 Października 1996

Specjalny program urodzinowy - 6 lecie (przygotował Wojtek Chmielewski) Oczywiście nie odbyło się bez wpadki. Około 22 do radia przyszedł zaproszony rektor. Chmiel otworzył drzwi i zapytał w czym może pomóc. Rektor powiedział, że nazywa się Mitkowski - Chmiel nie dawał za wygraną - ale w czym mogę pomóc - wreszcie Mitkowski cicho powiedział; wie pan ja tu jestem rektorem.

21 października 1996

Patronat nad I Targami Pracy Politechniki Poznańskiej

Listopad 1996

Patronat nad koncertem grupy PRL (CK Zamek)

9 listopad 1996

Nabór w radiu. Przyjęliśmy 15 dziennikarzy i spikerów i 14 realizatorów.

Z protokołu Kolegium redakcyjnego

Z zadowoleniem redaktor naczelny informuje, że tym razem na naborze nie powtarzał się argument, jakoby Radio Afera było fajne z powodu częstych pomyłek. - Jeśli wierzyć redaktorowi naczelnemu (a nie ma powodów, by mu nie wierzyć) red M.W. Henszel pozytywne złożenie egzaminu naborowego do redakcji sportowej uzależniał od podania koloru gaci, jakie miał siódmy bramkarz czwartek reprezentacji Boliwii, w pierwszej połowie meczu z Peru, w kwietniu 1960 roku. -Red. A. Topolska bawi się pająkiem - Pająk nie przeżył

11 listopad 1996

Redaktor naczelny spotkał się z Maciejem Wierzyńskim redaktorem naczelnym sekcji polskiej 'Głosu Ameryki' Rozmowa dotyczyła możliwości retransmisji serwisów i programów VOA w Aferze. Taka była wtedy tendencja, Radio Winogrady prezentowało serwisy BBC, Radio Obywatelskie - 'Wolną Europę'. Nie chcieliśmy odbiegać od przyjętych standardów, z drugiej strony było to zabezpieczenie w sytuacji pytania :skąd państwo biorą informacje podawane w swoich serwisach. Był taki czas, że niewiele stacji było stać na zakup informacji w PAP'ie. Większość serwisowców nasłuchiwała informacji z Zetki, Eski,przepisywała je i podawała jako swoje.

19 listopad 1996

Ukazał się 'Magazynek' prasowe przedsięwzięcie osób związanych z Aferą. Głównymi pomysłodawcami i autorami byli Andrzej Gogulski, Agnieszka Topolska i Robert Cecko. Było to studenckie czasopismo satyryczno - informacyjne rozpowszechniane bezpłatnie w poznańskich wyższych uczelniach.

Z protokołu Kolegium redakcyjnego z 11 listopada 1996

Redaktor naczelny T. Dworek żąda surowego ukarania red. G.B. Mutombo za pozostawienie kartki z ręcznie wypisaną prośbą o zastępstwo. - Mający odmienne (niż pozostałe osoby) poglądy - red Q. Głaz, nie widzi konieczności wyciągania konsekwencji, gdyż szyk w/w pisemka był poprawny. - W związku z powyższym znaleziony zostaje kolejny powód zawieszenia red G.B. Mutombo. Tym razem podjęcia tychże środków jest nie znalezienie przez w/w zastępstwa na niedzielny program. - Zdaniem red. K. Graja i red P. Rybszlegera, red G.B Mutombo opuścił nasz kraj, jadąc trochę do Zairu powalczyć. - Jak zapewnia redaktor naczelny, po jego osobistej interwencji red R. Fijałkowski, na swych programach nudzi już o trzech zespołach a nie jak do tej pory o dwóch.

5 Grudnia 1996

W radiu pojawiły się pierwsze służbowe pagery.

W radiu zaczął mieszkać Zbyszek Stryszyk - Zico.

Z podwójnego protokołu Kolegium redakcyjnego Radia Afera z dnia 9 i 16 grudnia 1996

Redaktor naczelny zapowiada (cyt. Kolejna najważniejszą rzecz, czyli wigilię radiową. - W związku z powyższym zbiera się gotówkę w wysokości 6 PLN, przeznaczoną na zakup napoju alkoholowego, destylowanego później na tzw. grzańca. - Red. M. Wesołek apeluje, aby do grzańca nie wrzucać za dużo goździków. Radiowa Wigilia. Zaśpiewaliśmy wszystkie trzy zwrotki kolędy 'Wśród nocnej ciszy'. Natalia Wojciechowska przygrywała na gitarze, dziewczyny upiekły ciasto, przygotowały kanapki, panowie zajęli się grzańcem.

[do góry]

1997

Z protokołu Kolegium redakcyjnego

Red M. Szydłowska skarcona zostaje za nakrzyczenie na niewidomego słuchacza Władysława W., z pretensjami, że nie obejrzał filmu - Oburzenie redaktora naczelnego wywołuje (kolejność przypadkowa): nie sprzątanie chlewu, śmierdząca herbata systemu 'Tetley' znajdująca się w szklanym naczyniu koło okna, odcisk buta na ścianie na wysokości 1,60 m, wzmożony przyrost aktywności gierkowej, ogólna trzoda wokół listy przebojów (nie słychać spikera), upór red. Joanny U ciągle przychodzącej na program, który nie istnieje, debilne pseudonimy na środowym programie, lekceważenie elementarnych zasad działalności radiowej przez redakcję sportową, wykorzystywanie pracy w radiu, wyłącznie w celu pochwalenia się lasce (...) - Red R. Cecko krytykuje efekt tzw. 'się bawimy się' obecny na niektórych programach. - Red Naczelny prosi, by podczas konkursów nie przyznawać się do znajomości z dzwoniącymi słuchaczami. - Zdziwienie z nutą krytyki wywołuje sposób prowadzenia audycji przez red. A. Brescha, w szczególności (cyt.) 'dziwne efekty pomrukiwania'. - Decyzją redaktora naczelnego, redakcja folkowa zobowiązana zostaje umyć podłogę i posprzątać pomieszczenia redakcyjne z powodu zostawienia butelek i gnoju po programie.

5 Stycznia 1997

Wielka Orkiestra świątecznej Pomocy Licytowaliśmy złote serduszka z brylancikami 0Zorganizowaliśmy stoisko w CK Zamek. Zziębnięte dziennikarski serwowały równie zziębniętym Poznaniakom kawę i herbatę. Przy mrozie jaki panował był to strzał w dziesiątkę i nasze stoisko cieszyło się olbrzymią popularnością. Herbatę sponsorowała Astra. Inną aferową atrakcją była możliwość rozegrania komputerowej partyjki żużla z redakcją sportową Radia AFERA, reprezentowaną przez redaktora Macieja Henszla. AFERA zebrała największą sumę pieniędzy spośród poznańskich redakcji, ponad 90 milionów złotych.

Ekspertyza dr Tasarka odnośnie usytuowania na dachu DS. 5 anteny do odbierania sygnału VOA Wyszło tak, że gdyby przyjąć założenia pana doktora z Politechniki, by umieścić na dachu antenę trzeba byłoby wezwać śmigłowiec.

Rozwiązanie plebiscytu filmowego Radia AFERA

Eksodus (m.in. Żyski, Einstein) zespołu redakcyjnego do Radia Winogrady. (Wesoł - Winogrady to też fajne radio)

Luty 1997

Radio AFERA wzięło udział w Międzynarodowej akcji PLAY SAFE IN EUROPE, organizowanej przez AMARC (Europejskie Stowarzyszenie Niezależnych Stacji Radiowych, z którym AFERA współpracuje) Przez cały tydzień na antenie pojawiały się materiały oraz jingle dotyczące bezpiecznego seksu oraz profilaktyki AIDS. 14 lutego w Dniu Zakochanych nasi dziennikarze rozdawali w klubach studenckich specjalne kartki z niespodzianką w postaci prezerwatywy i żelu poślizgowego. Kartki zostały przesłane z AMARCU wraz z wydrukowaną informacją, że Radio AFERA jest jedną z kilkudziesięciu stacji realizujących program Play Safe in Europe. W radiu trwała zażarta dyskusja czy wypada razem z prezerwatywami rozdawać żel poślizgowy.

Współpraca z Alternatywnym Magazynem Młodzieżowym 'Przeciąg'.

Nawiązanie współpracy z klubami studenckimi Uniwersytetu ABC (Akumulatory, Bratniak, Cicibór)

Gościliśmy (Artur Rokosz, Jurek Łangowicz, Tomasz Dworek) w Radiu Elka w Lesznie. Pojechaliśmy pyskować, bo Elka zaczęła nas zagłuszać. Oni nadają na częstotliwości 98,5 my - 98,6 FM. Umówiliśmy, że granicą wpływów jest Stęszew.

Mamy nowy numer telefonu (8) 750 - 213.

Współpraca z 'Brzytwą' Magazynem samorządu studenckiego Akademii Ekonomicznej.

Swoją bluesową audycję zaczyna prowadzić w radiu Krzysztof Ranus.

Fragment protokołu z kolegium redakcyjnego

red. M. Leżańska prezentuje jedną z pięciuset kartek walentynkowych, mających zainstalowaną prezerwatywę. Prezentowany egzemplarz został nieco okrojony - wykorzystany.

Fragment Protokołu z kolegium redakcyjnego z 3 lutego 1997

Redaktor naczelny prosi członków Kolegium o ocenę audycji 'Radio remiza' - Na apel odpowiada jedynie red D. Henne powiadając 'drewno max'. - W związku z powyższym o tym, czemu ma służyć, do kogo być adresowana oraz jaka jest puenta, odpowiada sam autor red. Marcin Banaszkiewicz. - Współtwórca i wykonawca red. T. Orłowski z rozbrajającą szczerością wyjaśnia, że cel radia podmiejskiego został osiągnięty. - (...) dalszy los audycji wydaje się być przesądzony.

10 luty 1997

Na stanowisku redaktora programowego Roberta Cecko zastąpił Wojtek Chmielewski

15 luty 1997

Wirtualna 'Żeńska Fala'. Ekipa pod kierownictwem Tomka Orłowskiego i Wojtka Drozdowskiego przeprowadziła w czasie trwania audycji 'Żeńska Fala' program 'Męski przypływ'. Dziewczyny prowadzące Falę nie miały pojęcia, że nie mam ich na antenie - w tym czasie faceci nadawali anty feministyczną audycję. Po wszystkim było sporo szumu i zamieszania. Był to drugi program wirtualny a Aferze. Pierwszy był pomysłem Błażeja Wandtke i Jurka łangowicza. W trakcie audycji 'Kozy' Beaty (...) prowadzili zupełnie inny program.

23 luty 1997

Patronat nad II Targami Pracy Politechniki Poznańskiej

21 marca 1997

Pierwszy Dzień Wiosny - udana akcja na Starym Rynku z bzykawką Nasze stanowisko redakcyjne zainstalowaliśmy w Harrys Pubie

Od marca rozdajemy także w Radiu na Magazynie Sił Różnych talony na paszteciki z Baru Pasztecik przy ulicy Szkolnej.

Kwiecień 1997

Patronat nad Ogólnopolskim Konkursem Grafiki Komputerowej 'Komar`97' Organizator; Samorząd Studencki Akademii Ekonomicznej

Dobra współpraca z Samorządem Studenckim AE Wybory Ekonomisstka`97 - najpiękniejszej studentki wyższych szkół ekonomicznych Klub Jama 16.04.1997

Patronat nad juwenaliami studenckimi - Żakinadą. Imprezy na stadionie AZS, zagrali: Voo Voo, T. Love, Proletariat, Myslovitz. Konkurencyjne juwenalia zorganizowała także Agencja Vip - Art.

Drużyna piłkarka Radia Afera wzięła udział w Halowych Mistrzostwach Dziennikarzy w Piłce Nożnej.

Redaktor naczelny Tomasz Dworek przekazał radiu zakupioną przez siebie z Teatru Animacji konsoletę emisyjną marki Fonia.

Na dachu DS. 5 zainstalowano antenę odbiorczą 'VOA - Głosu Ameryki'.

25 Kwiecień 1997

300 wydanie Listy Przebojów Radia AFERA

Na programach porannych pojawił się 'Przegląd Prasy'

Z Protokołu Kolegium redakcyjnego z 7 i 14 kwietnia 1997

W Poniedziałek (14) Studenckie Radio Afera po raz pierwszy otrzymało stos 6 tytułów porannej prasy (w kolejności pakowania): Express Poznański, Gazeta Poznańska, Głos Wielkopolski, Gazeta Wyborcza, Życie, Rzeczpospolita. - Z powodu zaskoczenia i zdziwienia pani portierki (tej głuchej), gazety czas pomiędzy 5:15 a 8:00 spędziły na portierni. - Przeglądu prasy na poranku ma dokonywać prowadzący po odpowiednim jinglu - Red Robert Cecko otrzymuje gratulacje + oklaski za zdobycie (jako Kabaret Afera) wyróżnienia na Przeglądzie Kabaretów PAKA w Krakowie.

Oferta współpracy z Radiem France Internationale Redaktor naczelny nawiązał kontakty z Radiem France Internationale, reprezentowanym przez pana Kazimierza Piekarca, szefa sekcji polskiej RFI. Przedstawiliśmy ofertę transmisji na naszej antenie serwisów i audycji RFI.

27 Maja 1997

Pokaz mody 'Naprawdę jaka jesteś' w Galerii Profil w CK Zamek. Kreacje prezentowały nie zawodowe modelki a dziennikarski poznańskich mediów. Aferę reprezentowała Kasia Buszkiewicz i trzeba przyznać, że wyglądała pięknie.

1 Lipca 1997

Obowiązki pierwszego szefa promocji i reklamy objęła Marlena Jagła. Wcześniej działaniami promocyjnymi zajmowali się Izabella Chodorowska i Bartek 'Einstein' Kluczyński.

1 sierpnia 1997

Radio pod chmurką Program nadawaliśmy z Żuka i namiotu ustawionego przed DS. 5. Polibuda przeprowadzała dezynsekcję akademika i dlatego zmuszeni zostaliśmy albo do przerwanie emisji albo jej przeniesienia co uczyniliśmy. Trzeba przyznać, że impreza była przednia, choć cały czas padał deszcz. 'Nie chcemy przerwać nadawania a nie chcemy się zagazować - powiedział Expressowi redaktor naczelny Tomasz Dworek - Zdecydowaliśmy się na nadawanie programu z namiotu, aby nie zawieść naszych słuchaczy.

Zostaliśmy patronem Wielkopolskiej Szkoły Radia Telewizji i Filmu

Radiowy piwak nad jeziorem Strykowskim.

Październik 1997

Aferowy wieczór urodzinowy w kinie Rialto - 'Historie miłosne' Naszych gości częstowaliśmy ciastkami od Kandulskiego.

Udział w Radio Conference Poland (Marlena Jagła, Kasia Buszkiewicz, Wojtek Chmielewski, Tomek Dworek)

Spotkanie w Instytucie Francuskim z RFI.

Wizyta delegacji z Radia RAŚ (Radio Aresztu śledczego) - przekazaliśmy im nieużywaną przez nas konsoletę.

Wprowadziliśmy stałe dyżury sprzątania.

Listopad 1997

W barterze załatwiliśmy meble do budyniowego studia z Wytwórni Balma.

20, 25 Listopada 1997

Na łamach 'Głosu Wielkopolskiego' redaktor naczelny polemizował z Iwoną Gajdzińską, która oskarżyła Aferę o nadawanie programu z przekroczeniem obowiązujących norm.

Grudzień 1997

Na rynku ukazała się książka z aferowymi kabaretowymi tekstami 'W Aferze na papierze'

4 - 7 grudnia 1997

Patronat nad międzynarodową konferencją 'Media w Europie środkowo - Wschodniej' (organizator AEGEE)

12 grudnia 1997

Pierwszy raz zorganizowaliśmy NASZE urodziny Koncert z okazji 7 Urodzin Radia AFERA, klub Eskulap Zagrali: Pidżama Porno, Kasia Nosowska, Muniek Staszczyk, Marcin świetlicki, Tomek Budzyński

13 grudnia 1997

Nabór, godzina 9:00

18 grudnie 1997

Aferowa wigilia

[do góry]

1998

Współpraca z Fanaberiami, dodatkiem młodzieżowym Gazety Poznańskiej

4 Stycznia 1998

V Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy w CK Zamek. Herbata, żużel - gra komputerowa i książka 'W Aferze na papierze'.

Rozwiązanie plebiscytu filmowego Radia AFERA. (Killer)

Rozwiązanie II Plebiscytu Muzycznego Radia AFERA.

10 Stycznia 1998

Patronat nad Pastorałką Joszko Brody (Galeria u Jezuitów)

Redaktor naczelny radia Afera został mężczyzną roku w plebiscycie słuchaczy Radia Obywatelskiego.

12 Stycznia 1998

W radiu gościliśmy młodych dziennikarzy ze szkolnych gazetek. Zajęcia prowadził redaktor naczelny.

Marcin Wesołek zastąpił Wojtka Chmielewskiego na stanowisku redaktora programowego

Luty

Ekipa Radia AFERA brała udział w Mistrzostwach Polski Dziennikarzy w Darcie (Rzutkach) w Warszawie w Hotelu Mariott. Rzucając po raz pierwszy redaktor naczelny doszedł do półfinału.

Patronat nad konkursem MEDIUM 98 organizowanym przez Wielkopolską Szkołę Radia Telewizji i Filmu - dla osobowości radiowej i telewizyjnej. Przedstawicielem Radia AFERA w jury był Tomasz Dworek

Patronat nad Dniami Kariery Akademii Ekonomicznej

29 Marca 1998

Patronat nad koncertem Starego Dobrego Małżeństwa (CK Zamek)

Kwietnia 1998

W miejsce Marleny Jagły (została szefem promocji Radia Obywatelskiego) szefem promocji i reklamy Afery został Marcin Kuchta.

Redaktor naczelny włączony został do komitetu organizacyjnego telewizji studenckiej przez Samorząd Studencki Akademii Ekonomicznej. Wielkie plany, nikła wiedza, marne perspektywy finansowe. Oczywiście nic z tego nie wyszło. Dziennik Życie' pisał: 'W przyszłości studencka telewizja 'Ego' ma się połączyć z Aferą - studenckim, niekomercyjnym radiem Politechniki Poznańskiej.

Pierwszy poważny, ogólnopolski patronat nad premierą filmową. 'Północ w ogrodzie dobra i zła' w reżyserii Clinta Eastwooda. W rolach głównych Kevin Spacey, John Cusack. Miejsce akcji; Kino Apollo.

Maj 1998

Patronat nad Festiwalem Era GSM Poznań Jaz Fair Wystąpili m.in. Andrzej Olejniczak & Viva espana, Charlie Haden & Kenny Barron, Pharoah Sanders, Lydia Lunch, Dub Syndicate

18 Maja 1998

Aferowa zabawa paintbollowa w Forcie Killroy - zawody strzeleckie o słoik śledzi - kto pierwszy trafi w tyłek naczelnego. Najlepszym strzelcem okazał się Wesoł.

23 Maja 1998

Słynna aferowa impreza w pubie Smetana. Było tak ekstra, że ludzie z kamienicy, w której mieściła się knajpa rzucali z okien butelki. Cała impreza skończyła się w parku przez Operą. Einstein z Nawrotem pluskali się w fontannie. Wcześniej pod radiem 88,4 FM krzyczeliśmy 'DJ pentium musi odejść'.

26 Maja 1998

Patronat nad koncertem KULTU (Klub Eskulap)

Czerwiec 1998

Zajęliśmy pierwsze miejsce w I Mistrzostwach Dziennikarzy w Paintbollu

Podpisanie umowy z Agencją Reklamowa Radia Obywatelskiego na akwizycję przez nich reklam dla Radia AFERA.

Współpraca barterowa - reklamowa z IKS em.

Lipiec 1998

Nagroda dla najlepszej stacji rocku przyznana przez czytelników ogólnopolskiego magazynu muzycznego 'Tylko Rock'. Nagrodę - mikrofon i słuchawki odebraliśmy w Warszawie w redakcji gazety.

Magda Szydłowska wystrzelała dla radia pierwsze miejsce w zawodach strzeleckich o puchar komendanta wojewódzkiego Policji w Poznaniu a Kaśka Palicka została mistrzynią Polski dziennikarzy w kartingach.

Marcin Kuchta i Tomasz Dworek uczestniczyli w warsztatach 'Zarządzanie lokalnym radiem' organizowanych w Warszawie przez Fundację im. Stefana Batorego.

Sierpień 1998

Wygraliśmy Mistrzostwa Polski Dziennikarzy Radiowych w jedzeniu golonek na czas. Maciej Olejniczak i Wojtek Dominik skonsumowali w ciągu godziny 13 golonek ze skóra i włosami. Przyjęliśmy taktykę jedzenie golonek jak leci, ze skóra, włosami, bez różnicy - opowiada Wojciech Dominik, który skonsumował 7 owłosionych porcji.

W zastępstwie Marcina Wesołka funkcje redaktora programowego sprawuje Krzysztof Graj

Wrzesień

Patronat nad Teatrem Polskim

9 Sierpień 1998

Patronat nad koncertem Atrocity (Dziedziniec CK Zamek)

20 Sierpień 1998

Zalało nam studio emisyjne. Straty nie były wielkie ale odzew medialny spory ! Wyborcza a właściwie Wesoł pisał ' ...Mimo takiej katastrofy Afera rozpoczęła niedzielną emisję z zaledwie kilkunastominutowym poślizgiem..'

15 - 17 Października 1998

Patronat nad Poznańskimi Dniami Nauki i Sztuki

Październik 1998

8 Urodziny Radia AFERA Teatr Polski; premiera studencka 'Don Juana'. Po przedstawieniu naszych gości zaprosiliśmy na poczęstunek. Kino Olimpia; 'Goło i wesoło' Trops - Lista przebojów Aferzasta na żywo. Eskulap: koncert grup Lotyń i ONA. Menager ONA zażądał forsy przed koncertem - tej nie mieliśmy bo sponsorzy obiecali pieniądze przelać ale po koncercie. Kasę trzeba było wyłożyć. Sponsorami koncertu byli Radek Nawrot i Tomasz Dworek, którzy brakujące fundusze wyłożyli.

Listopad 1998

Za współpracę z Aferą podziękował nagle Jędrzej Świerczyński, który pełnił obowiązki redaktora programowego. Przeszedł do Radia 103,4 POP FM

Patronat nad Konkursem recenzentów organizowanym przez Teatr Polski. Autorzy najlepszych recenzji zostali nagrodzeni, na antenie Afery ich recenzje zostały przeczytane.

Joanna Sołtysiak, rozpoczęła pracę w dziale promocji i reklamy radia. Druga osoba okazała się niezbędna. Obsługiwaliśmy coraz więcej imprez kulturalnych i musieliśmy zarabiać pieniądze.

14 Listopad 1998

Nabór nowych współpracowników

19 - 22 Listopad 1998

Patronat nad międzynarodową konferencją 'Rynek pracy w Unii Europejskiej' (Organizator AEGEE)

3 Grudzień 1998

Patronat nad międzynarodową konferencją 'Możliwości w jednoczącej się Europie' Organizator AIESEC

3 - 6 Grudzień 1998

Patronat nad konferencją 'Europa nasz cichy dom' Organizator AEGEE

4 Grudzień 1998

Patronat nad koncertem świetlików (CK Zamek)

21 Grudzień

Radiowa Wigilia Wyjątkowo obfita w grzańca - 75 litrów wina + 12 wiśniowych nalewek Trwała do 5 nad ranem

29 Grudzień

Spotkanie redaktorów naczelnych poznańskich mediów z marszałkiem województwa wielkopolskiego

[do góry]

3 Stycznia 1999

Nowym programowym Radia został Jacek Kąkolewski

Patronat nad koncertem grupy Nefilii (Blue Note), później także nad płytą. W zespole gra nasz były realizator Marek Baczyński

Rozwiązanie III Plebiscytu Muzycznego 'Aferzastej'

W miejsce Pawła Rybszlegera obowiązki szefa muzycznego zaczął pełnić Krzysztof Graj

10 Stycznia 1999

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na aferowym stoisku w CK Zamek serwowaliśmy barszczyk i gorącą czekoladę, były także ciastka i salon gier komputerowych z nieśmiertelnym 'żużelkiem'.

20 Lutego 1999

Patronat nad koncertem grup; Wielka Łódź, Nocna zmiana bluesa (Blue Note)

Marzec 1999

Cudownie nawrócony Tomasz Budzyński rozpoczął prowadzenie Radia EDEN, zastąpił Guy Bukasa Mutombo z Zairu, który skończył studia. Budzyński do połowy lat 80 był liderem czołowych grup punk rockowych w Polsce - Siekiery i Armii. Po 10 latach ostrej jazdy przeżył nawrócenie i bez reszty zaangażował się w działalność religijną. Swoje teksty ciągle śpiewa w Armii i nowym katolickim zespole 2Tm 2,3

Patronat nad Przeglądem Filmów Andrieja Tarkowskiego. (Aula WNS)

1 Marca 1999

Patronat nad III Targami Pracy Politechniki Poznańskiej

20 Marca 1999

Patronat nad koncertami grup; Temporary Quartet, CC Band, Elipsa (Blue Note)

16 Kwiecień 1999

Patronat nad koncertem Doroty Miśkiewicz (Blue Note)

20 Kwiecień 1999

9 Wiosna Radia AFERA, koncert w CK Zamek Zagrali: Kury, Something Like Elvis, Happy Pills, Svoboda

29 Kwiecień 1999

Koncert grupy Sweet Noise, Klub Eskulap

30 Kwiecień 1999

Patronat nad koncertem Haliny Zimmerman, CK Zamek (organizator MCA)

Patronat nad Białoruskim Maratonem Muzycznym 'Mińska Wiosna' Klub Eskulap

Maj 1999

Patronat nad płytą grupy Homosapiens 'The Wheel'

1 Maja 1999

Patronat nad koncertem Kazik na żywo - inauguracja Dziedzińca Zamkowego

8 Maja 1999

Patronat nad koncertem grup Moonlight, Aion, Undish, Dziedziniec Zamkowy

Czerwiec 1999

Szefem promocji i reklamy zostaje Bartek Nowak.

26 Czerwiec 1999

Patronat nad Wielkopolskim Piknikiem Country w Zaniemyślu.

28 Czerwiec 1999

Patronat nad Festynem nad Maltą z okazji dnia patronów miasta Poznania.

31 Sierpnia 1999

Patronat nad koncertem: Gwiciński, Richter, Skolnik - 'Jupiter - jazzowa płyta roku' CK Zamek

10 Września 1999

Patronat nad koncertem Tadeusza Nalepy (CK Zamek)

Październik 1999

Patronat nad koncertem w ramach Eklektycznego Salonu Muzycznego w CK Zamek: Zespół Pathman

28 Października 1999

Patronat nad koncertem grupy HEJ (Klub Eskulap)

Listopad 1999

Patronat nad koncertem w ramach Eklektycznego Salonu Muzycznego w CK Zamek: Zdzisław Janicki (tuba), Sławek Janicki (kontrabas) - impreza cykliczna

15 Listopada 1999

Patronat nad koncertem grup: MARDUK, Angel Corpse, Enthroned, Yattering (organizator Metal Mind Productions) - Klub Eskulap

Radiowe urodziny 9 Urodziny Radia AFERA 14.11 'Wieczór trzech króli' - premiera studencka w Teatrze Polskim 17.11 Film 'Części intymne' w Kinie Olimpia 20.11 Koncert grup; Armia, Aliance, Bird cage, 5 Strona świata w Klubie Eskulap

Grudzień 1999

Pastor Robert Gamble, założyciel Radia Obywatelskiego prowadzi audycje w radiu Afera.

Radiowa wigilia. Trwałą długo w noc To był trudny rok, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, wiele od siebie się nauczyliśmy. Musimy jeszcze nauczyć się brzmieć idealnie - jak organy, jak chór - współbrzmieć, bo tylko działając razem możemy tworzyć nasze radio. Zawsze są soliści ale żeby mogli być solistami musi istnieć też orkiestra. Potrzebujemy idealnego współbrzmienia, by osiągnąć sukces.

Patronat nad Wigilią pod Rondem

16 Grudnia 1999

Zostaliśmy zaproszeni na uroczystość wręczenia nagród 'Grand Press' dla najlepszego dziennikarza. Impreza odbyła się w warszawskim hotelu Sheraton.

[do góry]

6 Styczeń 2000

IX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (CK Zamek) Udział w kiermaszu mediów. Wypadliśmy bardzo dobrze, jak co roku serwowaliśmy kawę i herbatę - tym razem w kamionkowych kubkach z logo Afery.

Rozstrzygnięcie: IV Plebiscytu Muzycznego Radia AFERA. Plebiscytu Filmowego Radia AFERA

Patronat nad imprezami w Jack Klubie - Jack Euphoria House

28 - 30 Styczeń 2000

Patronat nad premierą 'Tanga z Lady M' Polskiego Teatru Tańca - Baletu Poznańskiego Ewy Wycichowskiej w Teatrze Wielkim. - stały patronat nad Teatrem

6 Luty 2000

Patronat nad koncertem grup: Apatia, Post Regiment, Homomilitia, Sunrise

13 Luty 2000

Patronat nad koncertem świetlików (CK Zamek)

26 - 27 Luty 2000

Patronat nad I Poznańskim Turniejem Kości Pokerowych (Pub Apteka)

Marzec 2000

Wizyta redaktorów ze studenckich rozgłośni; Tomka Chudego, Justyny Baluty (Radio Sfera Toruń UMK) i Bartka Tobieńskiego (Radio Kortowo, Olsztyn Uniwersytet Warmińsko - Mazurski)W zasadzie pierwsza oficjalna wizyta.

19 Kwietnia 2000

Patronat nad koncertem Bird Cage w klubie BLUE NOTE (Pyra Music)

Kwiecień 2000

Patronat nad wystawą Tandemu Twórczego NON STOP 'Metal w sztuce' w galerii w Domu handlowym przy ulicy Strzeleckiej.

Maj 2000

Patronat nad wyborami najpiękniejszej studentki ekonomii; EkonoMISStka 2000

Patronat nad Studenckim Latem 2000 organizowanym przez Fundację Parlamentu Studentów RP.

Wśród słuchaczy rozlosowaliśmy dwuosobową wycieczkę do Włoch.

18 - 20 Maja 2000

Patronat nad III Poznańskim Festiwalem Nauki i Sztuki

24 Maja 2000

Patronat nad II Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej Robotów

2 czerwca 2000

Wizyta u prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego w Pałacu Prezydenckim. Prezydent zaprosił szefów najlepszych mediów lokalnych. Pretekstem była rocznica pierwszych wyborów samorządu lokalnego. Na spotkanie pojechali Tomasz Dworek i Dominik Marszałek.

9 Czerwca 2000

Patronat nad koncertem KING CRIMSON w Arenie

Lipiec 2000

Patronat nad wyprawą studentów AWF do Chin i Nepalu. Takimi patronatami umożliwiającymi wymienienie na antenie sponsorów przy okazji specjalnej audycji podsumowującej eskapadę pomagaliśmy studentom w zagranicznych wyjazdach.

16 września 2000

Rajd dziennikarzy. Big - Beat i Emik zdobyli puchar. Na starcie stanęło 25 załóg z praktycznie wszystkich poznańskich mediów. Aby dotrzeć do mety trzeba było pokonać około 100 km pośród malowniczych okolic Poznania. Na początku rajdu kierowcy musieli przejść sprawdzian poruszania się pojazdem pomiędzy pachołkami ustawionymi na parkingu. Aby pilot nie czuł się niedoceniony organizatorzy przygotowali dla niego zadanie specjalne - slalom ale sklepowym wózkiem. W ostatnim w XX stuleciu Rajdzie dziennikarzy najlepsza okazała się ekipa Radia AFERA w składzie Piotr Kucharski (kierowca) i Piotr Stężały (pilot). W nagrodę dostali hulajnogę i puchar.

Redaktor naczelny Tomasz Dworek został wiceprezesem Stowarzyszenia nadawców Akademickich a Radka Gulik (szef serwisów) i Radek Wróblewski (szef reporterów) członkami Komisji Rewizyjnej. Celem Stowarzyszenia jest integracja radiowego środowiska akademickiego oraz wymiana informacji i programów.

Sierpień 2000

Dziennikarze Radia AFERA są najszybsi i najcelniejsi. Magda Szydłowska, autorka Magazynu Filmowego zdobyła pierwsze miejsce w zawodach strzeleckich o puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Nasza dziennikarka zdobyła 87 punktów na 100 możliwych pokonując w rywalizacji kilu dziesięciu żurnalistów i poznańskich VIP - ów. Radiowa drużyna zajęła trzecie miejsce w rywalizacji dziennikarzy w kartingach a szef realizatorów Marcin Sypniewski wygrał puchar ufundowany przez konkurencyjną rozgłośnię! Tomasz 'Yomay' Kapitańczyk stanął na podium w Mistrzostwach Polski Dziennikarzy w Pływaniu Długodystansowym, które odbywały się na poznańskim jeziorze Kierskim. Tomasz Kapitańczyk jest autorem najstarszej aferowej audycji 'Poezja śpiewana', którą przygotowuje już od 10 lat, czyli od czasu gdy Studenckie Radio Politechniki Poznańskiej AFERA pojawiło się w eterze.

Wrzesień 2000

Patronat nad konferencją 'Okrągłego Stołu Klubów Europejskich' organizowaną przez Polską Radę Ruchu Europejskiego. Impreza odbyła się w Sejmie.(Radek)

26 Października 2000

Patronat nad koncertem grupy KURY (Centrum Sztuki Współczesnej Inner Spaces)

Października 2000

Świętowaliśmy swoje 10 już urodziny. Dla swoich słuchaczy przygotowaliśmy cykl imprez. Wszystko rozpoczęło się od dwóch koncertów w największym poznańskim klubie studenckim Eskulap. Gwiazdami były 2 TM2, 3 oraz ACID DRINKERS. Obok nich zagrały młode poznańskie zespoły rockowe (Head Hunters, Welcome Idiots, Guess Why, None), które promowane w ramach cyklicznej audycji PYRA MUSIC. Sale klubu Eskulap wypełnione były po brzegi. Razem z nami bawiło się 1600 osób. Miłośnicy X muzy zobaczyć mogli trzy kultowe obrazy 'Przeboje i podboje', 'Biegnij Lola, biegnij' oraz 'Zagubiona autostrada'. Wielką atrakcją był występ teatru Strefa Ciszy z plenerowym spektaklem 'Misja' - pochód świętych Mikołajów po uliczkach Starego Miasta. Naszych gości zaprosiliśmy także na studencką premierę przedstawienia 'Tango z Lady M' Polskiego teatru Tańca Baletu Poznańskiego Ewy Wycichowskiej w Teatrze Wielkim. Po spektaklu odbył się bankiet

Październik 2000

Patronat nad Festiwalem Celtyckim m.in. koncertem irlandzkiej grupy Anuna w Farze

20 - 23 Grudnia 2000

Audycję w Aferze prowadził pastor Robert Gamble, założyciel Radia Obywatelskiego. Gamble sponsorował radio - kupił m.in. hybrydę telefoniczną. Te audycje w założeniu traktowaliśmy jako czas refleksji przed świętami Bożego Narodzenia.

[do góry]

Luty 2001

Obowiazki Naczelnego radia zaczyna pelnic Piotr Graczyk

26 Kwietnia 2001

Zainaugurowaliśmy aferowy sezon grillowy. Było parę osób, grill na wieczne oddanie służbowe przekazany prze Kubę Głaza, było piwo i śpiew. Nie obyło się bez incydentów - prezentacji niemiłej portierce z DS. 5 pewnej części ciała przez redakcyjnego kolegę Piotra W.

Z A W I A D O M I E N I E

Kto ma ochotę na grilla niech w sobotę tutaj dyla Niech kiełbasy bierze w łapę I to co lał będzie w papę Popołudniu ciut po szóstej się spotkamy A o siódmej zaczynamy Dużo chleba i hałasu Przynieść trzeba będzie z lasu Jak pogoda się popieprzy To zrobimy później...Lepszy !!!! Podpisano Towarzystwo Przyjaciół Węgla Drzewnego i Podpałki im. Braci Grimm (słowa K. Ludwiczak i P. Kucharski)

Maj 2001

Patronat nad 'Polinaliami 2001', juwenaliami studenckimi organizowanymi przez Samorząd Studencki Politechniki Poznańskiej. Przedpołudniowe konkursy np. przeciąganie liny prowadzili Piotr Big - Beat Stężały i Monika Szkopek. Z głośników płynęła błoga aferowa muzyka. Impreza odbywała się w Parku Kurpińskiego (dla nie zorientowanych - obok naszego akademika)

6 - 8 lipca 2001

W Zaniemyślu odbył się kolejny aferowy piwak, jak zwykle było duoż śmiechu i facecji. Dopisała pogoda, w jeziorze czysta woda, kiełbaski nad ogniskiem i zimne piwko. Do Zaniemyśla przyjechała spora grupa starych i nowych radiowców Była też gra w mafię i długie nocne rozmowy. Puchar Czesława zdobyli w tym roku wspólnie Aleksandra Kuzdowicz i Mateusz Pleskacz.

Puchar Czesława - prestiżowa, coroczna nagroda piwakowa przyznawana przez Radiową Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za najwikszą trzodę.

[do góry]


c. d. n.


MediaFM.net

Data ostatniej aktualizacji: 14.10.2002 r. (c)BigBeat. Grafika: Piternet.
Spamu NIET !