Strona Główna Program Lista Ludzie Nowości Księga Gości
Historia Dźwięki Galeria Playlista Linki Kontakt Archeo

Audycje

     ACH... -- czwartek 21:00     

porusza różne tematy typu ACH. okraszony muzyką filmową i nie tylko. Całość sprowadza się do tego, aby słuchacz słuchający Afery w czwartki od 21 do 22 mógł następnego dnia powiedzieć: "ACH... jaki fajny program wczoraj słyszałem...". Tzw. godzina /mam nadzieję/ dobrej zabawy!!!

Prowadzi: Jarek Jaster


     Aferzasta -- sobota 20:00 - 23:00     

czyli lista przebojów radia Afera, powstaje na podstawie głosów słuchaczy. Co tydzień czeka na Was trzydzieści prawdziwie rockowych kawałków, konkursy - nie tylko muzyczne, wiele cennych nagród oraz co jakiś czas możliwość wypowiedzenia się na antenie (to wspaniała rzecz występować w radiu), całość prezentuje co nieco zakręcony prowadzący, który bardziej niż muzykę ceni tylko jedzenie.

aferzasta@afera.com.pl

Prowadzi: Paweł Wrzeszczyński


     Aucik czyli sporcik wieczorkiem -- niedziela 21:00     

to podsumowanie sportowych wydarzeń weekendu. Aby nikomu nie znudziło się słuchanie o setnych sekundach rekordów, wyczynach polskich reprezentacji, czy też osiągnięciach poznańskich klubów studenckich, co czas jakiś przybywa na programie gość, a co tydzień reportażyk, ankietka, czy inne takie cudeńko. A wszystko to przy sporej porcji muzyki 9przy której można porobić przysiady) i jeszcze większej porcji dobrego humoru, który sprawia iż właściwie jest to program sportowo - kabaretowy.

sportowa@afera.com.pl

Prowadzą: Majka Sobczyk, Dominik Marszałek, Paweł Wrzeszczyński


     Exodus -- sobota 17:00 - 19:00     

a w sobotę na jamajkę! Maciej Madejski zabierze Was na karaibską wyprawę tętniącą myzyką regge. Wyspa jest niezwykła, odmian reggae całe mnóstwo: roots, dub, dance hall, toeshing, sha ... Dla każdego przewidziano miejsce. tyle muzyki, że tylko czasu jakby nie starcza. Wchodzisz?

Prowadzi: Maciej Madejski


     Karuzela Radia Afera -- poniedziałek 20:00     

program humorystyczny, który pojawia się w eterze od października 1997 roku. Zawartością są głównie skecze i słuchowiska produkcji własnej. Duża ilość gości: dziadki, biznesmenele, czasami też policjanci, blondynki, rycerze i inni... To tutaj były prezentowane perypetie Marii Bożeny.

Prowadzą: Marcin Banaszkiewicz, Maciej Łakomy
współpraca: Wawrzyniec Dąbrowski, Jerzy Adamek


     Letarg -- wtorek 23:00     

muzyka alternatywnych stanów świadomości
W letarg wprowadzają nas różne czynniki. Program "Letarg" w "Aferze" ma na celu zastąpić wszelkie środki dozwolone i trochę mniej dozwolone i wprowadzić was w nieco nierzeczywisty stan umysłu i zabierając co wtorek w daleką podróż po której rzeczywistość wydaje się banalna. Bez dwóch słów "Letarg" to program z muzyką alternatywną.Choć tym dumnym terminem określa się dziś wiele rzeczy,w tym przypadku chodzi o rzeczywistą muzyczną półkę alternatywną,na której obok siebie harmonijnie funkcjonują nowa elektronika, post-rock, avant pop i wiele pokrewnych poszukujących kierunków. Elementem który łączy muzyczne ciekawostki z wtorkowego wieczoru jest przeważnie transowy,specyficznie kameralny,nieco nierealny klimat,a także otwartość na eksperymenty i poszukiwania. Program letarg to stanowcza opozycja wobec łomotu gitar i zdzierania gardeł pod hasłem:muzyka z krwi i kości; wielominutowych "napuszonych" solówek i muzycznego betonu powielającego od dziesięcioleci te same "święte" wzorce. To muzyka "otwartych" mózgów i wyszukanych emocji.

Prowadzi: Wojtek Terpiłowski


     Mroczne Przestrzenie -- wtorek 22:00     

audycja poświęcona jest w szczególności muzyce o mrocznym zabarwieniu. Ma na celu przybliżyć wykonawców, których twórczość nadal w naszym kraju jest mało znana lub w ogóle obca słuchaczowi. W programie pojawiają się nurty związane za sceną Dark Independent: gothic, romantic & dark wave, electro-industrial oraz kierunki pokrewne. Atmosfera niesamowitości, jaka towarzyszy podczas programu wprowadzi was w głąb mrocznych przestrzeni.

mroczneprzestrzenie@afera.com.pl

Prowadzi: Maciej Łabędziewski


     Rasowy Rock -- sobota 11:00     

Jeżeli myślicie że prawdziwy stary rock wyginął z anteny radiowej to zapewniam was że jesteście w błędzie!!!! W audycjii "Rasowy rock" usłyszycie przekrój całego rocka; od rocka hipisowskiego , przez rock psychodeliczny, aż po hard rock.Można tu też usłyszeć zespoły "renesansu" ktore powstały niedawno , a grają w stylu lat 60', 70'. W każdej audycjii przedstawiana jest alfabetycznie historia jednego zespołu. Można też zamawiać telefonicznie lub pocztą elektroniczną nagrania które chciałoby się usłyszeć rasowy.rock@afera.com.pl.

Prowadzi: Robert Kwissa


     Rockfront Atak -- poniedziałek 21:00     

czyli świeża krew rockmoozy jakiej nie usłyszysz nigdzie indziej.
Rockfront Atak jest audycją promującą zespoły rockowe, które nie podpisały jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią czyli nie są jescze w oficjalnym obiegu ( z małymi wyjątkami ). Formuła programu jest następująca: co program emitowana jest lista na którą głousją słuchacze, maxymalnie na trzy utwory. Wśród osób głosujących losowana jest płytka. NIemal co tydzień pojawia sie jako gość programu kapela rockowa. Co kilka audycji prezentowane są propozycje na listę a także rozdawane są wejściówki na różne koncerty.

Prowadzi: DJ Radzik


     Rockowirówka -- 10:00 - 16:00     

Ten program mógłby równe dobrze nosić nazwę Rock-mix. Jego ideą jest bowiem dostarczanie słuchaczowi znakomicie zmiksowanej, nie przerywanej komentarzami siedmiogodzinnej rockowej piguły. Usłyszycie tu zarówno stare, ale jare rockowe numery, jak i piosenki nowe (w bloku - "dobrze znane, chętnie słuchane"). Jest czas na muzykę polską i zagraniczną. Wspólnym mianownikiem jest słowo ROCK. Uwaga! Muzyka nie jest grana "z kompa", jak w innych stacjach radiowych, ale przez realizatora, którego zawsze telefonicznie można spytać o tytuł piosenki.


     Spinacz -- piątek 21:00     

to niesforna muzyka w niecodziennych połączeniach i aby to udowodnić wystarczy przypomieć takie dotychczasowe tematy, jak na przykład: broda, monarchia, kolory, czy choćby miasta. Każda audycja ma odrębny temat, według którego dobierana jest muzyka na podstawie nazwy zespołu, tytułu płyty lub piosenki, a także okładki, liryki lub czegokolwiek, co autorom skojarzy się z tematem. Jest to nowatorska forma programu, która z pewnością zaciekawi i rozbawi każdego. Muzyka wybierana jest bez uprzedzeń ;) nie boimy się odważnych połączeń gatunkowych. Każde piątkowe wydanie może stać się dla słuchaczy źródłem interesujących ciekawostek, nie tylko muzycznych, ale także związanych z aktualnym "spięciem".

spinacz@afera.com.pl

Prowadzą: Krzysztof Kuźmicz i Szymon Nożyński


     Suszarka -- sobota 12:00 - 15:00     

najberdziej suchii program w eterze. Naigorsze trzy godziny w mieście. Słuchasz na własną odpowiedzialność. W każdym progeramie goście!! didżej doktor prymityv oraz wieśmag czesław!!!!!!! co jeszcze?
-robin chudł
-topor
-tel. zaufania
-wyroki kulinarne
-alternatywny przegląd prasy banalnej
-chamskie serwisy
i inne suchary na tyle suche, by były godne suszarki. Nasze motto: "CO ZA DUŻO TO NA POTEM"
jeRZeliwłONczyciebENdzieTSIEmielizNamidoTRZYnienJa.

suszarka@afera.com.pl

trzon programu stanowią: marcin/pączuś z musztardom/burkietowicz, łukasz/motyla noga/walotka, romek/kurza stopa/kłosowski, jarek/nic mi się nie chce/jaster
oraz gościnnie magda/posłanka/obada, agnieszka/jestem głodna/pietkiewicz, krzysztof/jazdaaaaaa/ludwiczak


     Thrashing Madness -- piątek - 23:00 - 2:00     

to, jak nie trudno się domyślić, audycja poświęcona wyłącznie szeroko pojętej muzyce metalowej. Przez trzy godziny w noc z piątku na sobotę Radio Afera oddawane jest w ręce metalowego audytorium, które od ponad 11. lat terroryzuje sąsiadów najlepszą muzyką metalową z całego niemal świata. Death, black, thrash, symphonic, retro, prog, heavy, power, czy gothic metal, a także industrial, noise, hardcore, grind, mince oraz wszystko to, co nie podoba się twoim rodzicom, kolegom czesanym na bok i starszym paniom znajduje swoje miejsce w Thrashing Madness. Nazwa zobowiązuje! Współpracując z największymi wytwórniami fonograficznymi branży metalowej z kraju, jak i z zagranicy, gramy często pozycje, które swą sklepową premierę będą miały nawet po kilku miesiącach od tej w Thrashing Madness. Często zdarza się też tak, iż niektóre albumy prezentowane w Thrashing Madness z różnym przyczyn w naszym kraju nie są w ogóle dostępne, a jedyną możliwością zapoznania się z nimi jest nasza skromna audycja. Nie da się też ukryć, iż Thrashing Madness to jedyny prawdziwie metalowy program w Poznaniu oraz - co stwierdzamy z przykrością - jedyne w tym mieście rzetelne źródło informacji o tym, co dzieje się w metalowym świecie. Thrashing Madness to również wywiady z największymi nazwami muzyki metalowej z Polski i zagranicy, relacje z koncertów, tras i znanych festiwali krajowych i europejskich, konkursy, stałe punkty programu ("W Kręgu Czapli", "Bulgot Grindu", "Lata 20., lata 30.", newsy, etc.) oraz dużo humoru, recenzji, komentarzy, brzęku stali i dźwiękowego ekstremizmu! Częste telefony od słuchaczy i pytania, na które chętnie odpowiadamy, pozwalają nam sądzić, że Thrashing Madness, mimo iż adresowany do wyspecjalizowanego grona odbiorców, cieszy się sporą popularnością wśród młodych ludzi, dla których niekoniecznie MTV musi być wyznacznikiem muzycznego gustu. Trudno też nie zauważyć, że to właśnie w tej muzyce Polska ma sporo do powiedzenia. Dlatego też tych wszystkich z Was, którzy aktywnie wspierają Thrashing Madness oraz tych, którzy dopiero zaczynają swą metalową edukację, zachęcam do dalszego eksplorowania świata muzyki metalowej. Thrashing Madness z pewnością jest tego dobrym źródłem. Keep thrashing!

Wszelkie pytania, opinie, propozycje i kwiaty prosimy przesyłać na adres:
bartosz.donarski@afera.com.pl

Prowadzą: Bartosz Donarski, Szymon Kropaczewski, Leszek MalendowskiRockowa Top Lista

Data ostatniej aktualizacji: 14.10.2002 r. (c)BigBeat. Grafika: Piternet.
Spamu NIET !